Vissza a tartalomjegyzékhez

Anglia-Salas 0:2

Óriási meglepetésre szerdán előkészületi mérkőzzésen Chile labdarúgó-válogatottja 2:0-s győzelmet aratott Anglia vendégeként, Londonban, a Wembley-stadionban 65 ezer néző előtt. A két világbajnoki résztvevő barátságos mérkőzése két játékos számára sokáig emlékezetes lehet, hiszen a 18 éves Michael Owen, az angol FC Liverpool gólvágó csatára a XX. század legfiatalabb szigetországi labdarúgójaként mutatkozott be a nemzeti tizenegyben. Igaz, mint később kiderült, nem sikerült valami jól a debütálás. A chilei új sztár, Marcelo Salas viszont két góllal sokkolta az angol szurkolókat. Teljesítménye nyilván örömöt szerzett az olasz Lazio Roma vezetőinek, ugyanis a sokak által Ronaldónál is tehetségesebbnek tartott középcsatár nemrég nem kevesebb mint 20 millió dollárért a római klubhoz szerződött. Marcelo Salas az első félidő végén szerezte első gólját, amikor Jose Luis Sierra pontos átadását követően 15 méterről vette be a leeds-i Nigel Martyn kapuját. A 23 éves Salas a 79. percben ismét zavart okozott az angol védelemben, egyéni akciója végén Sol Campbell, a Tottenham Hotspur játékosa buktatta a chilei támadót. A megítélt büntetőt magabiztosan értékesítette a sértett, beállítva a nem várt végeredményt. A dél-amerikai csapat frissebbnek tűnt, míg az angolok néhány játékosa elmaradt tudásától. A hosszú sérülés után visszatért Alan Shearer (a Newcastle United csatára) kevés veszélyt jelentett Nelson Tapia kapujára, míg az angol csapatkapitány, Tony Adams (Arsenal) nem bírt Salas-szal. Ez a meccs azért is nevezhető sporttörténelminek, mert a chilei válogatott először győzte le a szigetországi tizenegyet, a korábbi találkozókon két döntetlen, illetve két angol siker született. - A chileiek megérdemelten nyertek, jobban játszottak. Ma este kísérleti csapatot küldtem a pályára, s már a kezdősípszó után éreztem, hogy nem vagyunk elég frissek. Nem hiszem, hogy tragédiát jelent a vereség. Sőt, ez az eredmény akár jótékony hatással lehet ránk - értékelte csapata teljesítményét Glenn Hoddle, az angol labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya, aki, úgy tűnik, nincs nagyon elkeseredve.

Előkészületi mérkőzésen: Anglia - Chile 0:2 (0:1) Wembley-stadion, 65 228 néző gólszerző: Salas (45. és 79. perc, utóbbit 11-esből)