Dr. Mádl Ferenc köztársasági elnök megbízásából dr. Hiller István miniszter úr
a Magyar Köztársasági Érdemrend Tisztikeresztjét adományozta:
Pálmainé Paál Rózsának, a Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülete munkatársának,
a Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztjét
Ádám Jenőnek, a Határokon Túli Magyarságért Alapítvány kuratóriuma tagjának,
Dr. Bényei József újságírónak,
Földes Imre Erkel Ferenc-díjas zenetörténésznek, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem egyetemi tanárának,
Gyökössy Zsoltnak, a Magyar Televízió rendezőjének,
Horváth Kornél ütőhangszeres előadóművésznek, a Magyar Jazz Szövetség alelnökének,
Molnár Józsefnek, a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma főosztályvezető-helyettesének,
dr.Müller Róbert kandidátusnak, a keszthelyi Balatoni Múzeum igazgatójának,
Dr.Patay Pál régésznek, a Magyar Nemzeti Múzeum tudományos tanácsadójának,
Székely András zenetörténész, újságírónak,
Dr.Turczi István írónak, a Parnasszus c. folyóirat alapító főszerkesztőjének,
Varjasi Lászlónak, a Magyar Cirkusz és Varieté Kht. ügyvezető igazgatójának,
Vidovszky László Erkel Ferenc-díjas és Érdemes Művész zenetörténésznek, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem egyetemi tanárának.
Magyar Köztársasági Arany Érdemkereszt kitüntetésben részesítette:
Dr. Bartos Zoltán egyiptológust, a Szépművészeti Múzeum főmuzeológusát,
Neuwirth Annamáriát, a Hagyományok Háza osztályvezetőjét, a Bihari János Táncegyüttes művészeti vezetőjét,
Fehér Jánost a Bokréta Művészeti Iskola igazgatóját.
Magyar Köztársasági Ezüst Érdemkereszt kitüntetésben részesítette:
B. Mikli Ferenc festőművészt,
Benedek Istvánnét, a Szépművészeti Múzeum gazdasági igazgatóhelyettesét,
Cséby Gézát, a keszthelyi Goldmark Károly Művelődési Központ igazgatóját,
Farkas Kálmánt a Lungo Drom főmunkatársát,
Foczmann Istvánnak, a Budapesti Operettszínház üzemigazgatóját,
Gáspár Benjámint, a Szépművészeti Múzeum teremőr-vezetőjét,
Horváth Béla előadóművészt,
Kapillerné Megyeri Annát, a Göcseji Múzeum történész-muzeológusát,
Kissné Béres Katalint, a Göcseji Múzeum történész muzeológusát,
Kristóf Istvánnét, a Magyar Cirkusz és Varieté Kht. művészeti titkárát,
Lőrincz Ernő művészettörténész, filozófust,
Tabák Lajos fotóművészt,
Várnai Ildikót, a Vígszínház rendezőasszisztensét.
Magyar Köztársasági Bronz Érdemkereszt kitüntetésben részesítette:
Földes Lászlót, a Vígszínház főkellékesét,
Dr.Gyarmath Olga magyar-történelem szakos tanárt,
Hegedűs Lászlónét, a Budapesti Operettszínház titkárságvezetőjét,
Ménesi Gabriellát, a Hammido Alapfokú Művészeti Magániskola balettmesterét,
Mészáros Istvánt, a Tudományos Ismeretterjesztő Társulat Ceglédi Szervezete városi titkárát,
Nagy Sándornét, a Szépművészeti Múzeum jegypénztárosát,
Novák Zsuzsanna táncpedagógus, koreográfust,
Szöllősi Sándort, a hajdúszoboszlói Polgármesteri Hivatal közművelődési főtanácsosát,
Szörényi Istvát, a Nemzeti Táncszínház műszaki vezetőjét,
Tóth Pálnét, a Nemzeti Táncszínház közönségszervezés-vezetőjét.
dr. Hiller István, a nemzeti kulturális örökség minisztere a közművelődésben végzett kiemelkedő színvonalú tevékenységükért
Bessenyei György-díjat adományozott:
Fenyves Kornélnak, a Közgyűjteményi és Közművelődési Dolgozók Szakszervezete
elnökének,
Hazag Mihálynak, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Önkormányzati Hivatal vezető főtanácsosának,
Horváth Violának, a Veszprém Megyei Közművelődési Intézet igazgatójának,
Szente Bélának, a békéscsabai Ifjúsági Ház igazgatójának,
Tapodi Katalinnak, a dabasi Kossuth Lajos Városi Művelődési Központ népművelő igazgatójának,
Török Józsefnek, a Csongrád Megyei Közművelődési Tanácsadó Központ elméleti és módszertani munkatársának.
A nemzeti kulturális örökség minisztere a népművészet megőrzésében és átörökítésében végzett kiemelkedő munkájukért
Életfa-díjat adományozott:
Lami István népművelőnek,
Tóth Sándornénak, a bagi Dózsa György Művelődési Ház gondnokának,
Dr.Varga Marianna néprajzos muzeológusnak.
Móra Ferenc-díjat adományozott:
Dr. Bakó Zsuzsannának, a Magyar Nemzeti Galéria főosztályvezetőjének,
Bánki Horváth Mihályné, dr.Molnár Erzsébetnek, a Kiskun Múzeum igazgatójának,
Dr.Csányi Mariettának, a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Múzeumok Igazgatósága régész osztályvezetőjének,
Dr.Nyerges Évának, a budapesti Szépművészeti Múzeum művészettörténész tudományos főtanácsosának,
Kovácsné Bircher Erzsébetnek, a Soproni Központi Bányászati Múzeum igazgatójának.
A népi mesterségek, hagyományok továbbvitelében aktív tevékenységet folytató népi iparművészeknek a Népművészet Mestere-díjat adományozta:
Bereczky Csaba Kálmán keszthelyi fafaragó népi iparművésznek,
Budai László néptáncosnak,
Darmo István rozsnyói pásztor, mesemondónak,
dr.Puskás Nándorné himző népi iparművésznek,
Maneszes Márton magyarszovátai prímásnak,
Radácsi Piroska himző népi iparművésznek,
Vajda László kovács népi iparművésznek,
A hagyományőrző fiatal népi iparművészeknek a Népművészet Ifjú Mestere-címet
adományozta:
Ángyán Csilla fazekasnak,
ifj. Belencsák Mihály késesnek,
Czefernekné Tenk Bernadett lószőrékszer-készítőnek,
Csécsi Katalin és Onodi Attila néptáncos párosnak,
Dobos Beáta néptáncosnak,
Forgácsné Molnár Anett gyöngy-ékszerkészítőnek,
Kis István néptáncosnak,
Molnárné Tamás Anetta fazekasnak,
Sebestyénné Tankovits Anita szőnyegszövőnek.
A nemzeti kulturális örökség minisztere a levéltári területen végzett több évtizedes kiemelkedő szakmai tevékenységükért, a levéltár fejlesztése érdekében kifejtett eredményeikért
a Pauler Gyulat-díjat adományozta:
Dr. Á. Varga Lászlónak, Budapest Főváros Levéltára főigazgatójának,
Novák Veronikának, a Szlovák Állami Kerületi Levéltár igazgatójának,
Szegőfi Anna főlevéltárosnak,
dr.Zádorné dr.Zsoldos Máriának, a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Levéltár igazgatójának.
A közgyűjtemény területén dolgozó magas színvonalú szakmai munkájukért
a Széchényi Ferenc-díjat adományozta:
Dr.Blazovich Lászlónak, a Csongrád Megyei Levéltár igazgatójának,
Dr.Horváth Tibornak, az Országos Pedagógiai Könyvtár és Múzeum ny. igazgatójának,
dr.Ikvai Nándorné Sándor Ildikónak, a Pest Megyei Múzeumok Igazgatósága Ferenczy Múzeum néprajzos muzeológusának,
dr.Farkas Attilának, az Országos Katolikus Gyűjteményi Központ érseki tanácsos művészettörténészének,
Molnár Józsefnek, a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma Levéltári osztálya főosztályvezető-helyettesének,
Dr.Varga Gyulának, a Hajdú-Bihar Megyei Múzeumok Igazgatósága Déri Múzeum néprajzi osztályvezetőjének.
A könyvtári szakterületen hosszabb időn át végzett kiváló tevékenységük elismeréseként
a Szinnyei József-díjat adományozta:
Yamajiné dr. Apor Évának, a Magyar Tudományos Akadémia Könyvtár Keleti Gyűjtemény osztályvezetőjének,
Berke Barnabásnénak, az Országos Széchényi Könyvtár Gyűjteményfejlesztési Főosztály és Nemzeti bibliográfiai Központ irányítójának,
Gellér Ferencné dr-nak, a debreceni Méliusz Juhász Péter Megyei Könyvtár igazgatójának,
Pallósiné Toldi Márta PhD-nek, a szombathelyi Berzenyi Dániel Könyvtár igazgatójának,
Dr. Redl Károlynak, az Országgyűlési Könyvtár tájékoztatási igazgatójának,
Szabó Sándornak, a British Council Könyvtár igazgatójának,
A nemzeti kulturális örökség minisztere a közművelődés területén eltöltött több éves tevékenységükért, az amatőr művészetek támogatásában, kiemelkedő események létrehozásában elért eredményeikért
a Wlassics Gyula-díjat adományozta:
Bimbó Zoltánnak, az egri Megyei Művelődési Központ közművelődési szakemberének,
Budai Józsefnek, Nógrád megyei könyvtárosnak,
Bulikné Szolnoki Ildikónak, a Nógrád Megyei Közművelődési és Turisztikai Intézet igazgatóhelyettesének,
Buna Konstantin ny. festőművész tanárnak,
Csonka Mártának, a balatonszemesi Latinovits Zoltán Művelődési Ház igazgatójának,
Ferencz Zsuzsannának, a veszprémi Városi Művelődési Központ és Könyvtár főtanácsos munkatársának,
Fekete Jánosnak, kiskunfélegyházi ny. pedagógusnak,
Gerecs László szombathelyi ny. népművelőnek,
Hortobágyiné Török Ritának, a Karinthy Frigyes Általános Művelődési Központ intézményigazgatójának,
Illés Balázsnak, a nyíregyházi Kertvárosi Közösségi Ház népművelő intézményvezetőjének,
Jenei Kálmánnak, Gyula Polgármesteri Hivatal Oktatási és Kulturális osztálya közművelődési főtanácsosának,
Kelemen Lászlónak, a Budapesti Művelődési Központ nyugdíjasának,
Kepe Lilinek, a lendvai Magyar Nemzetiségi Művelődési Intézet igazgatóhelyettesének,
Králik Jánosnak, a békéscsabai Koós Károly Szakképző Iskola tanárának,
Papp Ferencnek, a nagykanizsai Hevesi Sándor Művelődési Központ igazgatójának,
Pál Miklósnak, a békéscsabai Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala népművelő szakfőtanácsosának,
Pintér Antalnak, a zalalövői “Salla” Művelődési Központ, Könyvtár és Alapfokú Művészeti Iskola igazgatójának,
dr.Szöllősy Vágó Lászlónak, a szabadkai Vajdasági Magyar Művelődési Szövetség népművelőjének, újságírónak,
Dr. Tóth Máriának, a Magyar Posta Rt. jogtanácsosának
Zöld Lajos gyergyószárhegyi ny. újságírónak.
dr.Hiller István Miniszteri Elismerő Oklevelet adományoz a magyar nóta műfajának magas szintű átörökítéséért és tolmácsolásáért
Kovács Apollónia dalénekesnőnek,
Boross Lajos prímásnak,
Miniszteri Elismerésben részesíti:
a “Csendül a nóta” Nemzetközi Magyarnóta Énekverseny
I. helyezettjét, Demeter Ágnes dalénekest,
II.helyezettjének, Szöllősi Emese dalénekesnek,
Különdíjas Bede Ilona cigánydal-énekesnek.
A magyar népzenei hagyományok megőrzésében és továbbvitelében végzett kiváló tevékenységükért
Miniszteri Elismerő Oklevelet adományoz
Kovács János népzenésznek, és
ifj. Kovács János népzenésznek.
Kiváló szakmai munkája elismeréseként
Miniszteri Elismerő Oklevélben részesül:
Losó Károly hangszerkészítő mester.