Vissza a tartalomjegyzékhez


Ipari füst a Szigeten

Huszonkilenc éves vagyok, boldog házasságban élek, három lánygyermek édesanyja vagyok, öt, három és fél, ill. másfél évesek. A Szigettel kapcsolatos friss élményemet szeretném Önökkel megosztani.

Tisztelt Hetek Szerkesztőség!

Történetem főszereplője K. Sári, egy gyönyörű, huszonhárom éves fiatal lány, aki most végezte tanulmányait. Szentesen lakik édesanyjával, szülei elváltak, édesapja Budapesten él. Sári Szentesről feljött Budapestre, a Szigetre. Mikor vége lett a Sziget-fesztiválnak, Sári édesapja hívott telefonon, hogy Sárinak ellopták az iratait és a pénzét, amikor összepakolt. Amíg biztonsági őrt és rendőrt keresett, a többi holmiját is ellopták, csak a mobiltelefonja maradt meg. De nem ezért hívott az édesapa, hanem azért, hogy tudok-e olyan nőgyógyászt, aki éjjel-nappal hívható. Persze, hogy tudok, három terhesség és három szülés után fura lenne, ha nem tudnék. De miért kell? Sári sms-ezett édesanyjának, hogy esemény utáni tablettára van szüksége, az édesanya pedig az édesapját hívta, hogy gyorsan segítsen, mert ilyenkor minden perc számít. Személyesen találkoztunk a Deák téren, Sári édesapjának a munkahelyén. Sárin egy bikini fürdőruha- felső és egy rövidnadrág volt, a többi holmiját ellopták. Csaba adta elő a kérésüket: Sári elveszítette a TAJ-kártyáját is, tehát elkísérném-e Sárit a nőgyógyászhoz, aki nekem írná fel a tablettát, amit persze Sári venne be. Ismereteim szerint az esemény utáni tabletta a megtermékenyült petesejt beágyazódását megakadályozza, egy már létrejött emberi élet megsemmisítését jelenti, amihez én nem kívánok segítséget nyújtani, ellenben szívesen felnevelek még egy gyermeket, ha ezzel megmentem az életét, sőt, ismerek is olyan házaspárokat, akik szívesen örökbe fogadnának gyermeket. Mellesleg huszonhárom évesen én is terhes voltam, és nagyon boldog. Gyorsan elbúcsúztak tőlem, mert ilyenkor minden perc számít.
Sárit édesapja elkísérte a legközelebbi orvosi ügyeletre, sorban álltak, sorra kerültek, hogy kiderüljön, át kell menni szakrendelőbe. A szakrendelőben némi várakozás után átirányították Sárit az István kórházba. Az édesapának ekkor már vissza kellett mennie a munkába. A nagy sietségben Csaba elfelejtett pénzt adni Sárinak, engem kért meg, hogy vigyek utána pénzt, mert Sárinak kellhet a vizitdíjra, meg ötezer a tablettára. Nem értem utol Sárit, a telefonja lemerülhetett. A Nagyvárad téri aluljáróban még láttam egy pillanatra: bikinifelsőben, egy neilonzacskóval a kezében, az arcán, a tekintetében kiszolgáltatottság volt. Szaladt, mert ilyenkor minden perc számít.
Nem hiszem, hogy Sári esete egyedülálló, inkább úgy gondolom, sokat elárul a Sziget erkölcsi állapotáról. Nem örülök Sári nyomorának, de remélem, a megalázó helyzetek sorozatából tanul. Én nem engedném el a lányaimat a Szigetre. Sőt.

Kissné Kardos Katalin