Vissza a tartalomjegyzékhez

Sz. Z.
A hungarizmus keresztény világnézet
– mondja Domokos Endre János, a Hazáért Egység Mozgalom egyik vezetője

Önök léptek a Vér és Becsület helyére?
- Nem. A Hazáért Egység Mozgalom egy ernyőszervezet, melybe a kisebb-nagyobb budapesti és vidéki csoportosulások tömörültek. Nem vagyunk bejegyezve, nincs regisztrált tagságunk.
Mégis, hány embert tudnak megmozdítani egy akció során?
- Pár száz főt érünk el interneten, SMS-sel vagy telefonon.
A Vér és Becsület beszüntetése ártott vagy használt a neonácik ügyének Magyarországon?
- Ez leginkább Önöknek, demokratáknak ártott, mert a demokrata bíróság nem bírta elérni azt, hogy megtagadjuk, amiben hiszünk, mi viszont elértük, hogy a demokraták másfél litereseket köpjenek arra, amiben ők hisznek.

Miért megosztott a magyar szélsőjobb? Miért nincs egységes szervezet, egységes vezetéssel?
- Ez egy magyar faji sajátosság. Nálunk mindenki vezetésre született ugye, és ha valakire két-három ember hallgat, az már kiskirály. Hiszek abban, hogy ezek a szervezetek nemsokára együtt tudnak majd mozdulni.
Miért nem az a többségi vélemény hazánkban, amit Önök képviselnek?
- Nézze meg, hogy kiknek a kezében van a véleményformálás, kiknek a kezében van a sajtó. Az emberek lusták gondolkodni, és sajnos Önök és sokan mások mondják meg nekik, hogy most éppen mire gondoljanak. Nagyon kevesen jutnak el odáig, hogy mi egy rezervátum kitömött példányai vagyunk Európában.
Az fel sem merül Önökben, hogy a széles néprétegek nem tudnak azonosulni a neonáci gondolatokkal?
- Elég sok helyen dolgoztam már, és sehol nem csináltam titkot abból, hogy ki vagyok. Mind az MSZP-szavazók, mind a harcos zsideszesek meghallgatnak, és láthatóan gondolkodóba esnek.
Mi a civil foglalkozása?
- Pillanatnyilag raktáros vagyok.
Házas ember?
- Tollas a hátam?
Miért szorult ki a szélsőjobb a magyar parlamentből?
- Szerintem bent sem volt. A MIÉP egy radikális demokrata társulat, de nekünk az langyos víz. Egy-két szófoszlányt lopogatnak Szálasitól, de aztán gondosan takargatják.
Mit tennének, ha egy mesebeli fordulatnak köszönhetően az Önök ideológiája, világnézete kerülne uralkodó pozícióba Magyarországon?
- Attól félek, hogy ha ilyen fordulat lenne, akkor két napon belül a jobboldal jelenlegi vezetői, vagy valamelyik demokrata, akit erre kineveznek, lenne a legnagyobb nyilas.
A szónokok többször hivatkoztak a kereszténységre. A körítést látva azonban óhatatlanul felmerül a kérdés, hogy ez vajon melyik kereszténység?
- Szálasi utolsó tette az volt, mielőtt felakasztották, hogy megcsókolta a feszületet. Mi ehhez tartjuk magunkat. A hungarizmus eleve egy keresztény világnézet. Azért nincs nekünk külön filozófiánk, mert nincs rá szükségünk. Nekünk van Szent Ágostonunk, Szent Tamásunk...
Akkor ez egy katolikus szervezet?
- Nem csak katolikus, keresztény. Mi a kereszténységet erkölcsi hajtóerőnek fogjuk fel a nemzet életében. Szálasi egyik gyönyörű mondata szerint Krisztus azért tudott olyan könnyen eltalálni a magyar emberek szívéhez, mert a fehér ló taposta előtte az utat. A kereszténységet az ősvallás beteljesedésének tartjuk, Szent Istvánnal a magyarok csupán rítust váltottak, és nem vallást.
Mi lesz Önökkel tíz év múlva, örökíthető a mozgalom?
- Szeretném hinni, hogy van jövője, mert mi a nemzet jövője vagyunk. Viszont állok annyira két lábbal a földön, hogy tudomásul veszem: ez nem holnap lesz.