Világszerte folytatódott az árfolyamok lemorzsolódása, elsősorban az amerikai elnökválasztás körüli bizonytalanságnak köszönhetően. Bár az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed szerdai ülésén változatlanul hagyta az irányadó kamatlábakat, nem lélegezhettek fel a befektetők, mivel Alan Greenspan amerikai jegybankelnök figyelmeztetett, hogy az inflációs veszély továbbra is fennáll. Az amerikai indexek másfél-két, a frankfurti DAX két százalékkal zárt alacsonyabban, míg Londonban és Párizsban minimális elmozdulás történt. Sem a vállalati profitok, sem a Moody’s felminősítése nem tudta tartósan kilendíteni a hazai részvénypiacot az érdektelenségből, az index értéke 0,3 százalékkal csökkent, és 7667 ponton zárt.
A kiábrándító harmadik negyedéves eredmény publikálása után újra csökkenésnek indult a Mol árfolyama. A papír mélyrepülése a Merrill Lynch leminősítésével kezdődött, a befektetési bank tartásról semlegesre módosította ajánlását, valamint 807-ről 283 forintra csökkentette a 2001-re vonatkozó egy részvényre jutó eredmény várakozását. A Magyar Energiahivatal csak részben ismeri el a Mol által benyújtott gázár-felülvizsgálati kérelem jogosságát, mivel szerinte a Mol nem tett meg mindent az importhoz kapcsolódó kockázatok kezelése érdekében. Mindazonáltal a hivatal javasolni fogja a gazdasági miniszternek, hogy a jövőben a tarifák kiszámításához a jelenlegi 18 helyett 25 dolláros olajárat vegyen alapul. Nagyot esett a Borsodchem is, miután úgy tűnik, nem sikerült megegyeznie a cég menedzsmentjének és az orosz befektetőknek, így a november 24-i közgyűlés viharosnak ígérkezik.
A Népszabadságban megjelentetett közlemény szerint az ÁPV Rt. november 27-től 250 ezer, egyenként 1000 forint névértékű Antenna Hungária részvényt ajánl fel magánszemélyek részére, a hír azonban tévesnek bizonyult. A közlemény alapján a jegyzés belföldi magánszemélyek részére 500 forint árkedvezményt biztosítana. Egy fő maximum 20 részvényt jegyezhetne készpénzért vagy alanyi jogon szerzett kárpótlási jegy ellenében.