Vissza a tartalomjegyzékhez

Németh Szilárd
Sheringham pontot mentett

Furcsán kezdődött a Premier Liga hétfői slágermérkőzése. A Manchester United kapusa, Mark Bosnich az ellenfél, az Arsenal sárga mezével megegyező szerelést öltött magára. A játékvezető azonnal levetette az ausztrál kapus mezét, aki az első félidőben saját szürke pólójában játszott. Ettől függetlenül Bosnich a mérkőzés egyik legjobbja volt.

Szokása szerint gyengélkedik az MU hátsó alakzata. A 11. percben a holland középhátvéd, Jaap Stam kapitális hibája után a svéd Fredrik Ljunberg távoli lövése a hazai csapat hálójában kötött ki. (0-1)
Az első félidőben az Arsenal akarata érvényesült. A 37. percben a francia Thierry Henry egyedül törhetett kapura, ám rosszul helyezett lövését Bosnich kapus bravúrral hárította.
A fordulás után feltámadt a Manchester. A vörös ördögök kapujukhoz szegezték a megilletődött ellenfelet. A 68. percben Nicky Butt lövését a „Man of the Match”, Martin Keown blokkolta. Roy Keane ismételt, Gilles Grimandi önfeláldozóan belevetődött a lövésbe.
És akkor jött Sheringham… A rutinos támadó ismét megmentette csapatát. Sheringham a 66. percben, Andy Cole helyett lépett pályára. Hét perccel később Beckham tálalt Sheringham elé, aki közvetlen közelről a kapuba passzolta a labdát. (1-1)
A hajrá parádésra sikerült (még a játékvezetőt is feldöntötték!), ám a két csapat nem bírt egymással. Az 1-1-es végeredmény után bátran kijelenthető, hogy a mérkőzésnek egyetlen győztese van: az éllovas Leeds United. Az sem mellékes, hogy az MU két mérkőzéssel kevesebbet játszott a Leedsnél, így akár még el is húzhat a mezőnytől. Ez persze azon is múlik, hogy a Manchesternek sikerül-e rendeznie gyengélkedő védősorát. A vörösök már szombaton átvehetik a táblázat vezető pozícióját, ha legyőzik a Middlesbrough csapatát. Premier Liga, 23. játéknap: Manchester United - Arsenal 1-1; Sunderland - Leeds United 1-2; Aston Villa - Chelsea 0-0; Bradford - Watford 3-2; Derby County - Coventry City 0-0; Leicester City - West Ham United 1-3; Liverpool - Middlesbrough 0-0; Southampton - Everton 2-0; Tottenham Hotspur - Sheffield Wednesday 0-1; Wimbledon - Newcastle United 2-0.