Vissza a tartalomjegyzékhez

Brazília elvérzett

Váratlan eseménnyel folytatódott Los Angelesben, az észak- és közép-amerikai országok labdarúgó-bajnoksága, az Aranykupa. A brazil csapat az alapszakasz folyamán se remekelt, hiszen Jamaica és Guatemala ellen csak döntetlenre volt képes, és csak másodikként jutott az elődöntőbe. Azonban senki nem gondolta, hogy a házigazda USA válogatottja képes lesz megállítani a világbajnok gárdát a döntőért vívott mérkőzésen. Azonban mégis így lett. Az Egyesült Államok együttese először diadalmaskodott Brazília futballválogatottja fölött. Korábbi nyolc mérkőzésükből nyolcat a dél-amerikaiak nyertek. A sporttörténeti gólt az a jugoszláv származású Preki Radosavijevic lőtte - mintegy 20 méterről - a 65. percben, aki csereként lépett pályára. A győzelemből sokat vállalt a kapus Kasey Keller is, azáltal, hogy az első félidőben négyszer hárította a Ronaldót helyettesítő Romário lövését. Az Egyesült Államok válogatottja sorozatban hatodik győzelmét aratta, ez új hazai csúcs. Steve Sampson szövetségi kapitány csapata amellett immáron kilencedik egymást követő mérkőzésén nem kapott ki. Másik ágon szintén két vb-résztvevő, Mexikó és Jamaica csapott össze, ez a meccs azonban lapzártánk után ért véget.

Az Aranykupa elődöntőjében: Egyesült Államok-Brazília 1:0 (0:0), Los Angeles, 12 298 néző gólszerző: Radosavijevic (65. perc)